Drop Down Menu

Güncel

» Redcode İle Kurumsal    Uygulamalarımız Yeniden Tasarlanıyor

» Gelirler İdaresi Baskanlığı İlk E-Fatura    Entegrasyon Çözümünü Onayladı

» Müşterileriniz ve İş Ortaklarınız    Yörüngenizde Kalsın

» Stratejik Adımlarınızı Kurumsal    Performans Göstergeleriniz Belirlesin

» Yeni TTK Hakkında Merak Ettikleriniz

Müşterileriniz ve iş ortaklarınız yörüngenizde kalsın

İnternet ve mobil uygulamalar, firmaların iş süreçlerini ve iş modellerini yeniden yapılandırmaya yönlendiriyor. B2B çözümleri ile temel hedef, ekip, müşteri, bayi ve tedarikçi gibi bir arada çalışan grupların kesintisiz çalışabilmesi için aradaki engelleri teknoloji ile ortadan kaldırmak ve tüm kayıtların kaynağında sadece bir kez yapılmasını sağlayarak verimi artırmak.

Bayilerin, distribütörlerin, bölge satış ekipleri ve müdürlüklerinin, tedarikçilerin ve bazı kurumsal müşterilerin internet üzerinden kesintisiz çalışabilmelerine yönelik uygulamalar B2B olarak adlandırılıyor. B2B, İngilizce "Business to Business" (İşten İşe) kavramının kısaltması olarak teknoloji alanında yerleşmiş. E-collaboration (elektronik işbirliği) ve e-procurement (elektronik tedarik) da son dönemde teknolojide kabul gören kavramlar arasında yer alıyor.

B2B uygulamaları hayata geçtikleri andan itibaren bayi ve tedarikçilerin 7/24 çalışma ortamını hazırlıyor.

B2B firmalara daha neler mi sunuyor?

 • B2B firmalara bütünüyle internet üzerinden kullanılabilen bir çalışma ortamı yaratır. Aynı zamanda mobil cihazlar üzerinde de entegre çalışma imkanı sağlar.
 • Bayi, şube ve bölge satış ekipleri vb. gruplar tanımlanan yetki seviyelerinde bu uygulamaya bağlanarak siparişlerini çok kolay arayüzlerle kayıt edebilir.
 • Önceden tanımlı tüm fiyat, iskonto, vade gibi uygulamalar işlemler sırasında geçerli ve hata riskini ortadan kaldırır.
 • Sistemde risk yönetimi manuel yapılabildiği gibi, sitem bu kontrolleri kendisi de gerçekleştirerek otomatik olarak sipariş onayı verebilir.
 • Online çalışan bu sistemi kullanan kişiler, siparişlerinin durumunu istediği zaman izleyebilir.
 • RedCode'un e-mail, sms gibi temel teknik özellikleri aracılığı ile işlemler oluştukça (örn. irsaliye kesildiğinde, üretim yapıldığında) ya da istenildiği zaman bayi, tedarikçi vb. gruplara rapor sonuçları otomatik olarak iletilebilir.
 • Sistem kullanıcıları yetkileri dahilinde, kendi hesap bakiyelerini, senet/çeklerinin durumunu, satın alma raporlarını izleyebilir.
 • B2B uygulamaları, bayilere anket yada puan/promosyon gibi uygulamaların sistem içinde çözümlenmesine olanak tanır.
 • Uygun segmentteki ürünleri bayilerde konumlandırarak hepsinde ortak bir standart sağlanabilir. Böylece işlerinde uygulama kalitesi de artmış olur.
 • Tabii ki en önemlisi bayilerin müşteri bilgileri sahadan kesintisiz ve eksiksiz olarak firmaya akar.
 • B2B uygulaması, Redcode'un bir modülü olduğundan, uygulamalar arasında herhangi bir aktarım gereksinimi yok. Internet üzerinden siparişler doğrudan veritabanına kaydedilir. Aynı zamanda Netsis ürününüzde bulunan tüm bilgilere ulaşılabilir.
 • B2B uygulamalarında sektörel özelleştirmeler kaçınılmaz olur, bunu RedCode’un sağladığı çatı ve mimari altında gerçekleştirmek oldukça kolay. Bu özellik, yeni versiyonlarla uyum açısından da önemli bir avantaj.

 
 

ozgan@ozganbilisim.com

Copyright © 2018 Ozgan Bilişim