Drop Down Menu

Güncel

» Redcode İle Kurumsal    Uygulamalarımız Yeniden Tasarlanıyor

» Gelirler İdaresi Baskanlığı İlk E-Fatura    Entegrasyon Çözümünü Onayladı

» Müşterileriniz ve İş Ortaklarınız    Yörüngenizde Kalsın

» Stratejik Adımlarınızı Kurumsal    Performans Göstergeleriniz Belirlesin

» Yeni TTK Hakkında Merak Ettikleriniz

Gelirler idaresi başkanlığı ilk e-fatura entegrasyon çözümünü onayladı : NETSIS

Usul ve esasları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen E-Fatura Uygulaması’na entegrasyon izni alan Netsis yine bir ilke imza attı. Kurumlar arasında daha hızlı, az maliyetli ve çevreci biçimde faturalaşmayı sağlayan E-Fatura, Netsis çözümleriyle kesilebiliyor…

Kurumsal kaynak planlaması (ERP) yazılımları alanında Türkiye’nin teknoloji öncüsü Netsis, daha hızlı ve düşük maliyetli fatura kesimini mümkün kılan E-Fatura Uygulaması’nda, Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın entegrasyon onayını aldı.

Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak Netsis Redcode çözümleri üzerinde oluşturulabilen E-Fatura, aynı zamanda çevreci yönüyle de kazanım sağlıyor. Elektronik belge biçiminde düzenlenen faturaların, taraflar arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığınca oluşturulan E-Fatura Uygulaması, AŞ ve LTD unvanlı mükelleflerce kullanılabiliyor. E-faturalar Netsis gibi entegrasyonu onaylanmış yazılımlar aracılığıyla veya GIB portali aracılığıyla kesilebiliyor. Uygulama harici yollarla gönderilen herhangi bir elektronik belge Vergi Usul Kanunu kapsamında e-fatura olarak kabul edilmiyor.

E-Fatura hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 
 

ozgan@ozganbilisim.com

Copyright © 2018 Ozgan Bilişim